Agnieszka Jerzyk najlepsza z biało-czerwonych podczas Mistrzostw Europy Ironman 70.3

W duńskim Elsinore zwyciężyła Australijka Annabel Luxford. W związku z tym mistrzynią Europy została druga na mecie Dunka Helle Frederiksen.

W pierwszej dziesiątce znalazły się nasze dwie triathlonistki. Agnieszka Jerzyk zajęła piąte miejsce, a Maria Cześnik dziewiąte. Agnieszka w Elsinore zdobyła 785 punktów do rankingu kobiet PRO Ironman 70.3. Po trzech startach w cyklu IM 70.3 Jerzyk zajmuje 38. miejsce i ma realne szanse na kwalifikację do mistrzostw Świata. Uzyska ją 50 najlepszych zawodniczek w rankingu. Maria Cześnik ma już potwierdzone zdobycie kwalifikacji na zawody IM 70.3 Chattanooga.

Rywalizację mężczyzn zdominowali Niemcy, którzy zajęli całe podium. Tytuł mistrzowski wywalczył Michael Raelert, który wyprzedził swoich rodaków Andiego Bocherera i Nilsa Frommholda. Z trójki polskich zawodników w kategorii PRO najwyżej, na 13. miejscu, sklasyfikowany został Mikołaj Luft.

Szanse na to, by któryś z naszych triathlonistów zakwalifikował się na mistrzostwa świata IM 70.3 Chattanooga, są niewielkie. Najwyżej w rankingu znajduje się Miłosz Sowiński, który zajmuje jednak dopiero 175. miejsce

• Tumblr
Ten wpis umieszczono w kategorii Wiadomości. Możesz dodać go do zakładek permalink.Komentarze i odpowiedzi (trackback) zostały zablokowane.