Balaton

Niedawno miałam przyjemność uczestniczyć w zawodach w ciepłych wodach Balatonu. Mam tak zapełniony grafik, że nie było wcześniej czasu się pochwalić. Jak zwykle wyruszyła cała ekipa od robienie rzeczy szalonych. Jazda była długa, ale naprawdę wesoła, pogoda piękna w przerwie ulewnego deszczu. Baliśmy się aby nie odwołali zawodów gdyż były one wcześniej przekładane z uwagi na niedogodne warunki atmosferyczne.

 

Dotarliśmy na miejsce dzień wcześniej aby sobie rano na spokojne wystartować. Lubię wszystko robić szybko więc nie omieszkałam zdenerwować rano naszego kolegi, który nie lubi z kolei się spieszyć. Bogusław bardzo Cię przepraszam, ale cały czas uczę się opanowania i spokoju. Dobrze, że nie było Bogusia na naszych pierwszych zawodach, chyba by nas wymordował taki chaos robiliśmy.

Wracając do Balatonu jest to impreza cykliczna odbywająca się każdego lata w lipcu. Płynie się na drugi brzeg jeziora trochę ponad 5 km, wraca promem. Naprawdę jestem pod wrażeniem organizacji.  Prawie 8 tys ludzi, przed wejściem do wody pomiar ciśnienia, zorganizowany depozyt rzeczy, które odbiera się na drugim brzegu. Po dopłynięciu każdy może liczyć na odpoczynek i poczęstunek. Wszystko idzie sprawnie i szybko i choć do wejścia do wody stały 3 ogromne kolejki, wszystko odbywało się bardzo sprawnie. Każdy startujący wyposażony w czujnik pomiaru czasu, mógł wejść do wody między 7 a 12 i płynąć korytarzem na drugi brzeg. Z prawej strony drogę wyznaczają żaglówki zakotwiczone jedna przy drugiej, z lewej boje wyznaczające trasę. Na żaglówkach można było chwilę odpocząć albo podpłynąć po poczęstunek.

Zabawa jest naprawdę świetna, płyną dorośli, dzieci niektórzy grają w piłkę na głowach mają kapelusze i są wyposażeni w dmuchane koła. Chcąc przepłynąć szybciej trzeba by wystartować o 7 rano my przyjechaliśmy przed 12 więc musieliśmy płynąć mijając po drodze sporo ludzi. 5 km 200 m pokonałam w czasie 1:58,28, było naprawdę super.

Wspaniała sprawa na rodzinny wakacyjny wyjazd, zachęcam do wyjazdu za rok! Ja postaram się być.

Podziel się:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Wykop
  • del.icio.us
  • Reddit
  • Tumblr
Ten wpis umieszczono w kategorii Agata Szydło, Bez kategorii. Możesz dodać go do zakładek permalink.Komentarze i odpowiedzi (trackback) zostały zablokowane.
RADIOWA AKADEMIA TRIATHLONU NA FACEBOOKU
RADIOWĄ AKADEMIĘ TRIATHLONU WSPIERAJĄ
Grupa Triathlonowa GT RAT
Sportslab
Interferie
Olimpius