BRAKUJĄCY ELEMENT

Nigdy nie byłem typem sprintera. Odkąd pamiętam zawsze wolałem biegi długodystansowe i konkurencje wytrzymałościowe. Jestem, a przynajmniej byłem jak taki ruski czołg: pomału, ale cały czas do przodu z niezmienną prędkością. Na treningach zawsze zamiast interwałów wolałem długie wybiegania. Jeżeli już miałem trenować szybkość, to od interwału wolałem fartlek. Niestety ostatni rok to spore zaniechania w moich poczynaniach biegowych, w wyniku których długie wybiegania zostały zastąpione godzinnymi przebieżkami.

Po przystąpieniu do projektu Radiowej Akademii Triathlonu tygodniowa intensywność treningowa wróciła ponownie na satysfakcjonujący mnie poziom, lecz cały czas brakowało mi jednego elementu, a mianowicie długich wybiegań w spokojnym tempie budujących wytrzymałość mięśniową i będących bazą do cięższych treningów.

Ale jak to mówią czekajcie, a będzie Wam dane, więc w końcu i ja doczekałem się moich ulubionych jednostek treningowych. Nie potrafię tego opisać, ale uwielbiam to uczucie, gdy zakładam buty biegowe i wybiegam przed siebie bez żadnego planu, najlepiej bez pulsometru i pokonuję kolejne kilometry wsłuchując się w mój organizm i kontemplując otaczającą minie przyrodę. Gdy byłem w formie, po odnalezieniu odpowiedniego rytmu, mogłem tak biec godzinami w myśl zasady: FIND YOUR RYTHM, ENJOY YOUR RUN.

Teraz jeszcze mi do tej dyspozycji daleko, ale mimo braku wytrzymałości, każde zaplanowane długie wybieganie wykonuję z dużym zaangażowaniem i ze sporą satysfakcją. W końcu odnalazłem mój brakujący element. Teraz z niecierpliwością czekam każdej niedzieli, bo właśnie wtedy mamy zaplanowane wybieganie.

Podziel się:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Wykop
  • del.icio.us
  • Reddit
  • Tumblr
Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii, Paweł Kiełbasa. Możesz dodać go do zakładek permalink.Komentarze i odpowiedzi (trackback) zostały zablokowane.
RADIOWA AKADEMIA TRIATHLONU NA FACEBOOKU
RADIOWĄ AKADEMIĘ TRIATHLONU WSPIERAJĄ
Grupa Triathlonowa GT RAT
Sportslab
Interferie
Olimpius