Ćwiczenia OR

Pod tym hasłem skryte są Ćwiczenia Ogólnorozwojowe. Taki trening mamy zawsze w czwartek. Zajęcia odbywają się w Sali gimnastycznej w jednej ze Szkół Podstawowych we Wrocławiu.

Ćwiczenia gimnastyczne są zróżnicowane. Trenerzy wykorzystują w czasie treningu jedynie kilka przyrządów dostępnych na sali jak np. skrzynię, ławeczki, drabinki. Czasami są dostępne piłki do kosza, taśmy lub skakanki. W większości jednak sytuacji trenerzy proponują aktywności,  polegające na treningu siłowym opartym o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała,  czyli kalistenikę.

Zwykle mamy do wykonania kilka powtórzeń tego samego ćwiczenia.

Wykonujemy w seriach: pompki, burbiesy, przeskoki, scyzoryki, przysiady, przeskoki, mostki, planki, izometry na każdym boku, brzuszki etc. Może nie są to ćwiczenia dla komandosów, przypominają raczej te z podstawówki z „w-fu”. Klasyczny repertuar ćwiczeń ma pomóc w generowaniu siły podczas zbliżających się na wiosnę i lato zawodów.

Na pierwszy rzut oka, łatwizna. Jednak po 3 powtórzeniu oczy zaczyna zalewać pot, mięśnie prawie odmawiają posłuszeństwa…

Jeszcze pół roku temu na po takich czwartkowych manewrach miałem zakwasy przez tydzień. Teraz trzymają się znacznie krócej.

Na sali w grupie trening jest do przeżycia i jest niezastąpiony w drodze do IM. Jednak gdyby ktoś chciał, zawsze może znaleźć alternatywę do treningu grupowego i poćwiczyć samodzielnie w domu, przed komputerem, tabletem, komórką… Internet, youtube, czy aplikacje mobilne na smartfona oferują przeróżne wachlarze ćwiczeń dla samodzielnych. Generalnie dla chcącego nic trudnego. Mnie np. przypadła do gustu appka „7 minutowe ćwiczenia”. Jeśli dobrze wszystko wykonamy, można się nieźle spocić 😉

Pozdrawiam

Podziel się:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Wykop
  • del.icio.us
  • Reddit
  • Tumblr
Ten wpis umieszczono w kategorii Bartosz Masłowiec i otagowano jako , , , . Możesz dodać go do zakładek permalink.Komentarze i odpowiedzi (trackback) zostały zablokowane.
RADIOWA AKADEMIA TRIATHLONU NA FACEBOOKU
RADIOWĄ AKADEMIĘ TRIATHLONU WSPIERAJĄ
Grupa Triathlonowa GT RAT
Sportslab
Interferie
Olimpius