Czas Jerzego Górskiego

Dawno nic nie pisałem bloga, za sprawą dość napiętego października. Treningów odbyłem bardzo mało, z wyjątkiem wyjazdu do Szklarskiej Poręby na obóz treningowy – jednak o tym innym razem. Ostatni miesiąc to dla mnie  przygotowania do otwarcia stacjonarnego lokalu PANCZO – treningi ledwo udało mi się godzić z obowiązkami firmowymi. Jednak obóz w Szklarskiej pokazał, że bez porządnego treningu, nie można być porządnym triathlonistą. No pain, no gain jak to mówią amerykanie.

Spotkanie w Szklarskiej Porębie Jerzego Górskiego o którym za niedługo będzie głośno, a to za sprawą zdobycia nieoficjalnego mistrzostwa świata na dystansie Double IM, było dla mnie i kolegów z drużyny RAT czymś wyjątkowym. Spokój, dosłowność w sposobie opowiadania generowały odczucia i dreszcze jak w filmie. W dniu dzisiejszym, jak co rano oglądam OnetRano, a tam z niedowierzaniem Łuksza Grass – założyciel Akademii Triathlonu oraz Jerzy Górski. Obaj panowie zrobili wycieczkę – retroperspektywę po życiu i przygodach Jerzego, w ten sposób powstała książka NAJLEPSZY. Z pewnością lektura obowiązkowa dla triathlonistów, a nawet tych osób które z triathlonem nie mają nic wspólnego a szukają inspiracji oraz życiowego przykładu, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a zmiany zależą tylko i wyłącznie od nas samych.

Trzeba pędzić do księgarni, bo nakład pewnie szybko się wyczerpie. Książka opisuje całą przemianę Jerzego Górskiego, od mrocznych lat kiedy to był narkomanem używającym najgorszych specyfików od haju, przez liczne wizyty w szpitalach, więzieniach, dołkach wreszcie epizod w MONARze i początek nowego życia. Triathlon i bieganie były jego lekiem na dotychczasowe zło. Dziś swą pasją zaraża innych, pokazuje młodemu pokoleniu, że nie zawsze ważny jest sprzęt, bycie trendy, ważne jest by być sobą i kochać to co się robi.

Wywiad w ONET Rano

Strona FB filmu Najlepszy

 

 

 

 

Podziel się:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Wykop
  • del.icio.us
  • Reddit
  • Tumblr
Ten wpis umieszczono w kategorii Krzysztof Borowiecki i otagowano jako , , , , , . Możesz dodać go do zakładek permalink.Komentarze i odpowiedzi (trackback) zostały zablokowane.
RADIOWA AKADEMIA TRIATHLONU NA FACEBOOKU
RADIOWĄ AKADEMIĘ TRIATHLONU WSPIERAJĄ
Grupa Triathlonowa GT RAT
Sportslab
Interferie
Olimpius