DEJA VU

Na trzydzieste urodziny wymyśliłem sobie, że chcę zrobić coś, o czym będę mógł kiedyś opowiadać wnukom. Ponieważ kocham góry, postanowiłem zdobyć Mont Blanc. Chodziłem sporo po górach, ale nie miałem żadnego doświadczenia w poruszaniu się po górach wysokich. Dlatego postanowiłem skorzystać z usług jednego ze stowarzyszeń organizującego takie wyprawy.

Rozpocząłem treningi i w sierpniu 2008 roku stanąłem wraz z innymi członkami naszej grupy na szczycie Białej Góry. Tamta wyprawa była dla mnie impulsem do działania. Od tamtego czasu regularnie uprawiam sport i dbam o kondycję fizyczną. To właśnie wtedy również zawiązały się między nami przyjaźnie, które pielęgnujemy do dziś. We wspólnym gronie wspinaliśmy się w następnych latach w górach Azji, Europy i Ameryki Południowej.

Na czterdzieste urodziny również chciałem zrobić coś innego. Do tej pory myślałem, że będzie to coś związanego z górami, marzył ki się jakiś siedmio- albo ośmiotysięcznik… Ale dzięki Radiu Wrocław będzie to start w zawodach Ironman – coś, co od dawna we mnie od dawna dojrzewało, ale, podobnie jak w przypadku mojej pierwszej wyprawy wysokogórskiej, nie wiedziałem, jak się za to zabrać.

Teraz, podobnie jak prawie dziesięć lat temu staję przed szansą zrobienia czegoś wielkiego w moim życiu – mam szansę dołączyć do elitarnego grona „Ironmanów”. Start w październiku przyszłego roku, zaledwie trzy tygodnie przed moimi czterdziestymi urodzinami. Podobnie jak przed laty mogę poznać nowych ludzi, dzielić z nimi trudy treningów, cieszyć się wspólnymi sukcesami, wzajemnie pomagać sobie w osiągnięciu naszego wspólnego celu.

Z członkami grupy Radiowej Akademii Tratlonu, mimo iż jesteśmy całkowicie różnymi ludźmi, bardzo szybko znaleźliśmy nić porozumienia. Po pierwszych wspólnych treningach mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że tworzymy zgrany team. Mam nadzieję, że to uczucie deja vu nie opuści mnie już do końca naszej przygody z RAT, i że tym razem również  wszystko skończy się happy endem.

Podziel się:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Wykop
  • del.icio.us
  • Reddit
  • Tumblr
Ten wpis umieszczono w kategorii Blogi uczestników, Edycja 2017, Paweł Kiełbasa. Możesz dodać go do zakładek permalink.Komentarze i odpowiedzi (trackback) zostały zablokowane.
RADIOWA AKADEMIA TRIATHLONU NA FACEBOOKU
RADIOWĄ AKADEMIĘ TRIATHLONU WSPIERAJĄ
Grupa Triathlonowa GT RAT
Sportslab
Interferie
Olimpius