marathontalk

jeżeli lubicie rozmowy, wywiady i wgryzanie się w tajniki biegania, wytrzymałości, diety sportowej, wydarzeń sportowych na świecie, polecam brytyjski podcast:

www.marathontalk.com

cotygodniowe audycje, wywiady ze znanymi sportowcami, ale też trenerami i lekarzami, by poszerzyć swoją wiedzę, by móc lepiej trenować, a także zyskiwać dodatkową motywację i inspiracje… swego czasu bardzo mnie zainspirowali do ultramaratonu Comrades, kultowego biegu w RPA, który ma nietypowy regulamin odnośnie medali, jakie zawodnicy kończący bieg dostają na mecie – kiedy wybija kolejny cut-off, zawodnik dostaje inny medal. ponadto, dwunastogodzinny limit czasu jest nieubłagalny. zawsze są tacy, którym zabraknie sekundy czy dwóch i niestety nie dostają już medalu – jest to dosyć dramatyczne….:

oto audycja, którą nagrali w 2011 roku, kiedy startowali w tym biegu:

http://ec.libsyn.com/p/f/3/2/f32ed191a57a9f63/EP73.mp3?d13a76d516d9dec20c3d276ce028ed5089ab1ce3dae902ea1d01cd8f35d6ce58572f&c_id=3300194

panowie autorzy Martin Yelling i Tom Williams to nie tylko biegacze, ale też wielokrotni IRONMENI, więc mają i praktykę i teorię, biorąc pod uwagę ich profil zawodowy.

fajnie się ich słucha, choć czasem wywiady telefoniczne mają słabą jakość, ale zawsze można przesłuchać kilkukrotnie podczas długich treningów, nieprawdaż.

długich treningów, wielości treningów nam nie brakuje, można zatem je wzbogacić o rozrywkę, edukację oraz zaspokajanie ciekawości.

 

poniżej linki do niektórych tylko audycji podejmujących tematykę IRONMAN:

http://marathontalk.com/podcast/episode_20_toms_final_ironman.php

wywiad z Chrissie Wellington

wywiad z Tomem Lowe

 

 

Podziel się:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Wykop
  • del.icio.us
  • Reddit
  • Tumblr
Ten wpis umieszczono w kategorii Kinga Zakrzewska. Możesz dodać go do zakładek permalink.Komentarze i odpowiedzi (trackback) zostały zablokowane.
RADIOWA AKADEMIA TRIATHLONU NA FACEBOOKU
RADIOWĄ AKADEMIĘ TRIATHLONU WSPIERAJĄ
Grupa Triathlonowa GT RAT
Sportslab
Interferie
Olimpius