Michał Wojtyło: Eliminacje już za nami

Ponad 130 chętnych a tylko 8 miejsc – tak w skrócie można opisać to co w ciągu ostatnich kilku tygodni miało miejsce. Ruszyła druga edycja Radiowej Akademii Triathlonu – jedynej w swoim rodzaju akcji, której głównym celem jest promowanie triathlonu jako przyjaznej dla amatora dyscypliny sportu oraz pokazanie, że od realizacji marzeń dzielą nas tylko i wyłącznie własne chęci i ciężka praca.

Komisja składająca się z przedstawicieli Radia Wrocław oraz trenerów Grupy Triathlonowej RAT podczas dwóch otwartych treningów miała wyłonić finałową ósemkę. Zadanie to nie należało do prostych – każda z osób, która pojawiła się w Parku Grabiszyńskim chciała spełnić swoje marzenie występując na jednej z dwóch imprez – Ironman Gdynia 70.3 lub Ironman Barcelona.

Pewne było tylko jedno – na każdy z dystansów wybrane zostaną po 4 osoby – dwie kobiety i dwóch mężczyzn.

Treningi eliminacyjne nie polegały na rywalizacji, nie przechodzili najlepsi ani też nie odpadali najgorsi. Podczas tych kilku godzin zadaniem trenerów było jak najlepsze zapoznanie się z zawodnikami, sprawdzenie jak radzą sobie pracując w grupie czy słuchają poleceń trenera.

Staraliśmy się aby do finałowej ósemki trafiły osoby, które reprezentują sobą zupełnie inne grupy. Mamy mamę trójki dzieci, osobę która do tej pory przebiegła tylko 3 kilometry (na naszym treningu), kogoś kto dopiero będzie uczył się pływać, osoby które od komunii nie siedziały na rowerze, dobrego biegacza który boi się wody.

Mamy nadzieje ze dzięki tak różnorodnemu wyborowi, każdy ze słuchaczy znajdzie wśród tej grupy osobę podobną do siebie – której będzie kibicował od pierwszego do ostatniego dnia projektu.

Jesteśmy już po spotkaniu organizacyjnym. Od tej chwili każdy z wyłonionych zawodników stał się pełnoprawnych członkiem Radiowej Akademii Triathlonu. Przed nimi kilka tygodni, podczas których głównym celem nie będzie budowaniu formy, ciężkie treningi czy też testy wydolnościowe. Podczas tego okresu głównym celem będzie zapoznanie się ze sobą, zbudowanie grupy oraz wdrożenie tygodniowego harmonoramu zajęć dopasowując go do prywatnego życia.

Mam nadzieje, że uśmiechy które towarzyszyły szczęśliwej ósemce pierwszego dnia projektu nie znikną z ich twarzy aż do samego końca 🙂

Trzymajcie za nich kciuki – Drugą Edycją Radiowej Akademii Triathlonu uważamy za rozpoczętą!

Podziel się:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Twitter
 • Wykop
 • del.icio.us
 • Reddit
 • Tumblr
Ten wpis umieszczono w kategorii Edycja 2017, Wiadomości. Możesz dodać go do zakładek permalink.Komentarze i odpowiedzi (trackback) zostały zablokowane.

Komentarze (2)

 1. Michał Wojtyło Michał Wojtyło
  Opublikowano 15 marca 2017 at 11:45 | Permalink

  Tak jak wspomniane było w moich wywiadach dla dystansu 1/2 IM poszukiwaliśmy osób które do tej pory nie miały doczynienia z triathlonem. Do grupy Ironman brane były pod uwagę osoby które ukończyły najkrótszy możliwy dystans i mają juz sprzęt sportowy ( chodź i w tym wypdku mamy tylko jedną osobę która ukończyła dystans 1/8 IM ) .

  Chciałbym przypomnieć że mieliśmy tylko 8 miejsce do dyspozycji i aż 130 chętnych – taki wybór nigdy nie jest prosty i będzie niósł za sobą niezadowolenie tych którzy nie zostali wybrani. Teraz jednak naszym celem jest skupienie się na jak najlepszym przygotowaniu finałowej ósemki. Mam nadzieje ze mimo wszystko będziesz śledził ich poczynania i szczerze im kibicował. Dla każdego znich osiągnięcie tego celu będzie wielkim wyzwaniem

 2. marek
  Opublikowano 13 marca 2017 at 20:04 | Permalink

  Oj po przeczytaniu tego chyba się cieszę, że nie zostałem wybrany i życzę powodzenia. A przecież pytaliśmy czy ludzie z doświadczeniem w triathlonie mają szansę czy nie. Wystarczyło powiedzieć, a nie podkręcać i marnować nasz czas. No ale wtedy nie było by frekwencji.

RADIOWA AKADEMIA TRIATHLONU NA FACEBOOKU
RADIOWĄ AKADEMIĘ TRIATHLONU WSPIERAJĄ
Grupa Triathlonowa GT RAT
Sportslab
Interferie
Olimpius