Otworzyliśmy trasę biegową

Malowniczy krajobraz, zróżnicowany teren, 3200 metrów długości – to najkrótsza charakterystyka nowej trasy biegowej Radia Wrocław, która otwarta została dziś w Trzebnicy. Powstała ona przy udziale burmistrza gminy Trzebnica oraz wrocławskiego Stowarzyszenia Pro-Run.

Trasę prowadzącą wokół trzech stawów w trzebnickim Lesie Bukowym na inaugurację przebiegło ponad 150 osób. Najmłodsi walczyli na dystansie 800 metrów, dorośli – wśród nich uczestnicy grupy finałowej Radiowej Akademii Triathlonu – pokonali całą, ponad 3-kilometrową pętlę w Biegu o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica. Wśród mężczyzn zwyciężył trzebniczanin Andrzej Hazubski. Rywalizację kobiet wygrała pochodząca z Prudnika, a mieszkająca we Wrocławiu – Natalia Winnicka.

To czwarta trasa biegowa stworzona przez Radio Wrocław. Poprzednie trzy powstały we Wrocławiu: od mostów Jagielońskich do mostu Swojczyckiego oraz w parkach Grabiszyńskim i Zachodnim.