Pierwsze triathlonowe szlify zdobyte w Bełchatowie!

Po ponad czterech miesiącach ciężkiej treningowej pracy – przyszedł czas na pierwszy poważny sprawdzian formy. Uczestnicy Radiowej Akademii Triathlonu, którzy przygotowują się do walki o tytuł Iron Mana, wystartowali w oficjalnych zawodach w Bełchatowie.

W Bełchatów Triathlon Energy na wszystkich trzech dystansach (1/2, 1/4 i 1/8 IM oraz w sztafetach) wzięło udział w sumie pół tysiąca osób. Zawodnicy i zawodniczki uczestniczący w sportowym projekcie Radia Wrocław rywalizowali na dystansie ¼ Iron Mana.

Pierwszy test został zdany. Mimo obaw, związanych głównie z pływaniem, drobnych problemów – technicznych przed startem i zdrowotnych na trasie oraz ponad 30-stopniowego upału cała szóstka zawodników RAT zameldowała się szczęśliwie na mecie. Podwójne powody do zadowolenia miały Agata Szydło i Wanda Brewka, które stanęły na podium w swoich kategoriach wiekowych.

75. AGATA SZYDŁO (RAT) – 01:31:02
104. MAŁGORZATA PRZYBYSZ (RAT) – 01:41:24.

1/4 Iron Man:

1. Tomasz Spaleniak (Dobrzewino) – czas 01:59:43
2. Michał Kosior (Łódź) – 02:05:17
3. MICHAŁ WOJTYŁO (trener RAT) – 02:07:53

91. TOMASZ DUDA (RAT) – 02:50:44

Na dystansie 1/8 Iron Man uczestnicy musieli przepłynąć 475 metrów, przejechać na rowerze 22,5 kilometra oraz przebiec 5 kilometrów i 250 metrów. Finał radiowego projektu zaplanowano na 2018 rok podczas zawodów Half Iron Man w Gdyni i Iron Man Barcelona.

Już za trzy tygodnie triathlonistów z grupy RAT czeka kolejny oficjalny sprawdzian. Tym razem na sprinterskim dystansie podczas zawodów w wielkopolskim Kórniku.