RAT 2: Od zera do bohatera

Po sukcesie pierwszej edycji Radiowej Akademii Triathlonu, rusza drugi sportowy projekt Radia Wrocław. Będziemy przygotowywać w nim 8-osobową grupę amatorów do walki m.in. na prestiżowym dystansie Iron Man.

Motto programu brzmi: „Nieważne ile do tej pory przebiegłeś, jak radzisz sobie w wodzie i czy masz jakiekolwiek doświadczenie kolarskie. Wszystkiego jesteśmy w stanie Cię nauczyć”.

W projekcie RAT 2 wraz z doświadczonymi trenerami z Grupy Triathlonowej RAT (Jakub Adam, Paweł Kotowski, Michał Wojtyło) przygotujemy wyselekcjonowaną grupę finalistów do zdobycia triatlonowych szlifów. W przeciwieństwie do pierwszej edycji programu, uczestnicy mogli wybrać z jakim dystansem chcą się zmierzyć. Finał projektu zaplanowano na 2018 rok podczas zawodów: Half Iron Man w Gdyni i Iron Man Barcelona.

Historia pokazała, że droga „od zera do bohatera” jest jak najbardziej możliwa. W 2012 roku w pierwszym projekcie RAT ósemka śmiałków zdobyła prestiżowe tytuły na królewskim triathlonowym dystansie w austriackim Klagenfurcie. Był w tym gronie m.in. Michał Wojtyło, który w tej edycji będzie jednym ze szkoleniowców. Czterokrotny zdobywca tytułu Iron Mana wspólnie z pozostałymi członkami sztabu trenerskiego będzie odpowiedzialny za przygotowywanie planów treningowych, tj. wyznaczanie celów i zadań na każdy dzień, tydzień i miesiąc treningów.

Przed uczestnikami projektu RAT 2 ponad 18 miesięcy wyrzeczeń i ciężkiej sportowej pracy. Co w zamian? 3,8 kilometra w wodzie, 180 kilometrów na rowerze, a na deser 42-kilometrowy maraton w Barcelonie. Lub połowa tego dystansu w Gdyni. Czy warto? Ci, którzy zaczynali w 2012 roku, nie mają wątpliwości, że tak. – Na przygodę życia, trzeba po prostu zapracować – twierdzą zgodnie uczestnicy pierwszej edycji Radiowej Akademii Triathlonu.

Podziel się:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Wykop
  • del.icio.us
  • Reddit
  • Tumblr
Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii, Edycja 2017, Wiadomości. Możesz dodać go do zakładek permalink.Komentarze i odpowiedzi (trackback) zostały zablokowane.
RADIOWA AKADEMIA TRIATHLONU NA FACEBOOKU
RADIOWĄ AKADEMIĘ TRIATHLONU WSPIERAJĄ
Grupa Triathlonowa GT RAT
Sportslab
Interferie
Olimpius