RAT – czy to prawda?

Dawno temu usłyszałem rozwinięcie akronimu RAT. Ostatnio zostało mi to przypomniane:
RAT – Robots, Aliens & Terminators

Chciałem zaoponować! Jestem normalnym człowiekiem 🙂

Roboty – mechaniczne urządzenia stworzone przez człowieka do wykonywania określonych zadań. A u mnie ani egzoszkieletu, ani żadnych osłon, czujników…

Obcy – z reguły wrogo nastawione do ludzkości istoty żyjące poza naszą planetą, najczęściej silnie rozwinięte cywilizacyjnie, bądź skrajnie prymitywne, których jedyną rządzą jest zniszczenie rasy ludzkiej.
Gdzie ja tu, gdzie ja ?

Terminator?      He he.

W większości* RAT to zwykli ludzie, z pracami, pasjami (najczęściej zawieszonymi w czasie na czas udziału w projekcie), zwierzętami, przyjaciółmi (cierpliwymi lub tymczasowo byłymi), codziennymi obowiązkami i problemami. Pęknięta kanalizacja, cieknący kran, zepsuty samochód, zaginięcie kota, wybór szkoły dla dziecka, przeziębienie, upadki…  z tym musimy się borykać.

Przejechać 100km rowerem w trochę ponad 3h  i zaraz po tym pobiec 10km w 46 minut? Jedni się uśmiechną, drudzy gwizdną z podziwem, inni pukną się w czoło.

W 2011 roku, gdy biegłem 6km robiłem 3 przerwy odpoczynkowe i zajmowało mi to prawie godzinę.  Gdy kolega powiedział, że ma 45 km do letniego domu i jedzie rowerem to „wywaliłem gały” i zastanawiałem się czy samochód mu się popsuł.

To czy wyjdziesz na trening, gdy możesz poleżeć na leżaku przy grillu lub oglądać TV zależy tylko od Ciebie. A więc rozgrywa się to w naszych głowach.
Tak! Wymaga to poświeceń: poświęcamy czas zajęć jak wyżej, poświęcamy czas dostępny dla rodziny i przyjaciół, poświęcamy nasze pasje.
Nie oznacza to, że nie da się tego pogodzić!

Da się, tylko tak jak ze wszystkim – trzeba chcieć. I nie od razu. Małymi kroczkami. Założyć buty i wyjść.

Trener uważa, że: IRONMAN dla każdego.

Chyba tak…

p.s. punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. To jest dopiero Terminator 😀 10 dniowy IronMan – Marcel

* napisałem w większości, bo wpis dotyczy moich odczuć i nie mogę się wypowiadać za grupę 🙂
Podziel się:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Wykop
  • del.icio.us
  • Reddit
  • Tumblr
Ten wpis umieszczono w kategorii Mariusz Świątczak i otagowano jako , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Możesz dodać go do zakładek permalink.Komentarze i odpowiedzi (trackback) zostały zablokowane.
RADIOWA AKADEMIA TRIATHLONU NA FACEBOOKU
RADIOWĄ AKADEMIĘ TRIATHLONU WSPIERAJĄ
Grupa Triathlonowa GT RAT
Sportslab
Interferie
Olimpius