RAT: Ośmioro śmiałków, w tym dwie kobiety

Za nami ostatni etap selekcji, który wyłonił tzw. grupę startową Radiowej Akademii Triathlonu.

Za nami ostatni etap selekcji, który wyłonił tzw. grupę startową. Przez półtora roku do startu w prestiżowych zawodach Iron Man przygotowywać się będą: Olimpia Łabuz, Ewa Karwecka, Marcin Wróbel, Krystian Mrozik, Michał Wojtyło, Mariusz Świątczak, Maciej Garncarek i Wojciech Górecki.

– Wybór nie był łatwy, gdyż 16-tka uczestników prezentowała bardzo wyrównany poziom – przyznaje trener Radiowej Akademii Triathlonu, Dariusz Sidor.

Decydujący okazał się sprawdzian na basenie.

– Na szczęście okazało się, że wszyscy potrafią pływać – żartował instruktor RAT.

Czasu na świętowanie sukcesu nie ma zbyt wiele. Już w tym tygodniu przed uczestnikami Radiowej Akademii Triathlonu kolejny trening, tym razem na basenie. W lutym zajęcia będą mieć lżejszy charakter. Ich głównym celem będzie przede wszystkim wyrównywanie różnic sportowych.

Olimpia Łabuz

Ewa Karwecka

Michał Wojtyło

Krystian Mrozik

Marcin Wróbel

Mariusz Świątczak

Wojciech Górecki

Maciej Garncarek

Finaliści programu spotykać się będą początkowo raz w tygodniu. Treningi to nie jedyne wyzwanie, które czeka ósemkę śmiałków. Uczestnicy RAT wkrótce zaczną wypełniać dzienniczki treningowe, a potem czekają ich sportowe zakupy.

Kompletowanie sprzętu zaczną od nabycia specjalistycznej pianki do pływania oraz przystosowania swoich rowerów do wymogów triathlonu. Finaliści nie mogą spocząć na laurach.

Cały czas będą czuć na plecach oddech zawodników z tzw. grupy pościgowej. Utworzy ją pięcioro uczestników, którzy odpadli na ostatnim etapie selekcji. Trenujący w niej triathloniści będą stanowić bezpośrednie zaplecze czołowej ósemki. Najlepsi mają szanse zastąpić uczestników grupy głównej.

Z finalistką programu RAT rozmawiał Piotr Pietraszek:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Podsumowanie kolejnego etapu Radiowej Akademii Triathlonu tradycyjnie w sobotę o godz. 17.15 w Radiu Wrocław.

Podziel się:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Wykop
  • del.icio.us
  • Reddit
  • Tumblr
Ten wpis umieszczono w kategorii Wiadomości. Możesz dodać go do zakładek permalink.Komentarze i odpowiedzi (trackback) zostały zablokowane.
RADIOWA AKADEMIA TRIATHLONU NA FACEBOOKU
RADIOWĄ AKADEMIĘ TRIATHLONU WSPIERAJĄ
Grupa Triathlonowa GT RAT
Sportslab
Interferie
Olimpius