RAT ostatnio widziany w okolicach Trzebnicy

Żądło za nami. Oli pobiła wszystkich, reszta pojechała dobrze, a nawet bardzo dobrze, chociaż sam nie jestem zadowolony z mojego wyniku. A suche fakty są takie – poprawiłem zeszłoroczny czas o 10 minut, a w klasyfikacji generalnej spadłem o 30 miejsc. Naprawdę było się z kim ścigać.

Nie będę Was zanudzał szczegółową relacją z przebiegu wyścigu, ale chciałem się podzielić kilkoma spostrzeżeniami. Przede wszystkim „noga podaje” znacznie lepiej, niż wskazywałby na to wynik. Moja grupa zaczęła wyścig od bardzo wysokiego, rwanego tempa (najszybsza droga, żeby się zajechać 🙂 i nogi momentalnie mi się zakwasiły.

Mimo to ciągnąłem na zmianach, a im dalej, tym było lepiej. Poza tym, mogłem lepiej przygotować się taktycznie, gdybym miał przemyślane różne warianty, pewnie urwałbym się w momencie kiedy grupa zaczęła wyraźnie zwalniać. A tak, trochę za długo oglądałem się na innych. No i oczywiście problem sprzętu – w tym roku to mnie dopadła klątwa „dętkowa”. W momencie kiedy zdecydowałem się na ucieczkę, poczułem, że rawka zaczyna dobijać do asfaltu. Postanowiłem jechać dalej tyle ile zdołam, ale o jakichkolwiek manewrach nie było już mowy. W końcu i tak musiałem się zatrzymać. Obyło się bez wymiany dętki, ale straciłem kontakt z grupą i ostatnie kilka kilometrów jechałem już sam.

Nie udało się złamać 2-ch godzin, nie udało się wejść do trzydziestki w generalce. Ale poprawiłem wynik z zeszłego roku, i to całkiem sporo, a były rezerwy na więcej. No i Jagódka dostała obiecany medal :).

Nie był to może najlepszy wyścig w moim wykonaniu, ale grupa RAT spisała się wyśmienicie a ja bawiłem się świetnie. Ogromny plus dla organizatorów za połatanie asfaltu na trasie i fantastyczną atmosferę, mały minusik za zamieszanie z moim numerem :). W przyszłym roku to już chyba wypada wystartować w mega(150km), bo te 70km z okładem przestało jakoś straszyć. Szkoda że triathlon jest taki zaborczy, fajnie byłoby pościgać się na innych maratonach tej wiosny.

Podziel się:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Wykop
  • del.icio.us
  • Reddit
  • Tumblr
Ten wpis umieszczono w kategorii Wojciech Górecki i otagowano jako , , , , . Możesz dodać go do zakładek permalink.Komentarze i odpowiedzi (trackback) zostały zablokowane.
RADIOWA AKADEMIA TRIATHLONU NA FACEBOOKU
RADIOWĄ AKADEMIĘ TRIATHLONU WSPIERAJĄ
Grupa Triathlonowa GT RAT
Sportslab
Interferie
Olimpius