RAT: Pierwszy tegoroczny egzamin zaliczony

Uczestnicy Radiowej Akademii Triathlonu, którzy w czerwcu będą walczyć w Austrii o tytuł Ironmana z powodzeniem rywalizowali dziś na trasie półmaratonu w Poznaniu. Niemal wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe na 21-kilometrowej trasie.

Najlepiej z uczestników projektu Radia Wrocław spisał się Michał Wojtyło, który na pokonanie tego dystansu potrzebował niespełna półtorej godziny. Dało mu to 310. miejsce w gronie ponad 7 tysięcy uczestników.

Najlepszy wynik w karierze uzyskał także Mariusz Świątczak, który do mety dotarł po godzinie i 34 minutach:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

48. miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła – najlepsza z uczestniczek RAT-u Olimpia Łabuz. Jej start w Poznaniu do samego końca stał pod znakiem zapytania:

Najszybsi na trasie poznańskiego półmaratonu okazali się Kenijczycy. Wśród mężczyzn zwyciężył Martin Mukule, a w gronie pań triumfowała jego rodaczka Lucy Macharia.