Ruch Masters

Rywalizacja, dobra zabawa, wspaniali ludzie to wszystko działo się w miniony weekend.

W Bielawie odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Masters w pływaniu. Pływanie Masters działa prężnie na całym świecie, organizowane są zawody rangi Mistrzostw Świata i Europy. Karierę sportową kontynuuje wielu wspaniałych pływaków. Uwierzcie mi, że  nie jest to jednak sport zarezerwowany tylko dla byłych zawodników. Znam naprawdę wiele osób, które uczestniczą w zawodach a zaczęli pływanie w wieku dorosłym. Sama jestem żywym przykładem na to, że można zacząć późno, jeździć na zawody i nawet zdobywać medale.

Rozgrywa się w ciągu roku wiele zawodów z cyklu Grand Prix Polski oraz Letnie i Zimowe Mistrzostwa Polski. Przyjeżdża wiele klubów z dużych miast i małych miejscowości. Ludzie z prawdziwą pasją do pływania, młodzi i Ci naprawdę wiekowi, wszyscy razem rywalizują w grupach wiekowych. Obecnie we Wrocławiu działa jedna sekcja Redeco Wrocław. Prowadzona przez Dariusza Wolnego olimpijczyka, wielokrotnego mistrza Polski, rekordzisty Świta i Europy, który przekazuje swoją pasję dzieciom i dorosłym. Niestety dni ruchu Masters we Wrocławiu są niepewne. Obiekt z basenem Redeco przejmuje od maja inny pracodawca, na chwilę obecną grupa dzieci i seniorów ma działać do czerwca. Z uwagi na fakt iż dużą rzeszę pływaków Masters stanowią  emeryci, a wynajęcie toru basenowego i trenera nie jest sprawą tanią, wsparcie władz miasta lub pomoc kierownictwa basenu są niezbędne. Niestety zorganizowanie sekcji w Aquaparku Wrocławskim jak i w Śląsku Wrocław zakończyło się fiaskiem, wszystkim przeszkadza grupka zapaleńców. Promowanie miasta, zdrowego stylu życia i aktywnych seniorów nie są chyba tak ważne jak trąbią dookoła. Trochę to smutne, bo w porównaniu do reszty kraju, gdzie na zawody przyjeżdżają drużyny z naprawdę małych miejscowości, nie wspominając większych miast, gdzie funkcjonuje po kilka klubów, Wrocław nie ma się tutaj czym pochwalić.

Mam nadzieję, że znajdą się w tym mieście pomocne i przychylne osoby, które będą w stanie pomóc gdyż Wrocławscy Mastersi nie poddadzą się tak łatwo i od maja zaczynają poszukiwania nowych rozwiązań. W czerwcu będą rozgrywane mistrzostwa Polski, część zawodników jedzie na Mistrzostwa Świata, aby startować w zawodach muszą być zrzeszenia w klubie i trochę nie wypada, aby prosić inne miasta o przygarnięcie pod swoje skrzydła grupy z Wrocławia.

Namawiam wszystkich, którzy kochają wodę, jeżeli jeszcze nie umiecie pływać zapisujcie się na naukę, byli pływacy i wszyscy umiejący pływać próbujcie swoich sił na zawodach Masters. Naprawdę warto poczuć ten klimat, stanąć na słupku startowym i zdobyć kilka medali do kolekcji.

Podziel się:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Twitter
 • Wykop
 • del.icio.us
 • Reddit
 • Tumblr
Ten wpis umieszczono w kategorii Agata Szydło. Możesz dodać go do zakładek permalink.Komentarze i odpowiedzi (trackback) zostały zablokowane.

Komentarze

 1. Marlena
  Opublikowano 30 kwietnia 2017 at 19:32 | Permalink

  Agatko, nic dodac nic ujac. Napisalas sama prawde i szara rzeczywistosc. Pogratulowac samozaparcia….ciesze sie, ze mam taka kolezanke 😘❤️

RADIOWA AKADEMIA TRIATHLONU NA FACEBOOKU
RADIOWĄ AKADEMIĘ TRIATHLONU WSPIERAJĄ
Grupa Triathlonowa GT RAT
Sportslab
Interferie
Olimpius