Selekcja 2010r.

Selekcja jest jedna z najtrudniejszych gier terenowych organizowanych w Polsce przez majora rezerwy Arkadiusza Kupsa. Ma swoją bogatą tradycję i w tym roku odbędzie się  jej 16 edycja.

 

 

Selekcja narodziła się w 1998r. i miała na celu wychwycenie młodych, zdolnych ludzi marzących o służbie w elitarnych jednostkach Wojska Polskiego. Wzorowana jest na testach rekrutacyjnych do jednostek specjalnych i odbywa się od początku swojego istnienia na Poligonie Drawskim.

 

Moja przygoda z Selekcją zaczęła się od oglądania telewizyjnych relacji w TVP2. Zastanawiałem się po co ludzie to robią? W Selekcji nie ma spektakularnych nagród, mało snu przy ograniczonym jedzeniu i dużym wysiłku psychofizycznym. Przecież nie wszyscy uczestnicy chcą być zawodowymi żołnierzami, duża część uczestników startuje w Selekcji aby się sprawdzić, zobaczyć na co ich stać, bo udział a przede wszystkim przygotowania do Selekcji zmieniają ludzi, kształtują ich charakter. Wytrwałość, determinacja w dążeniu do celu, pokonywanie własnych słabości, przekraczanie barier, ciągłe myślenie i analiza wydarzeń, spryt, inteligencja, dostosowywanie się do panujących warunków, szczęście to niektóre z czynników, cech jakie towarzyszą i charakteryzują finalistów tej imprezy.

 

Selekcja składa się z kilku etapów, pierwszy nazywany preselekcją ma na celu wyłonienie docelowej grupy uczestników którzy pojadą na poligon. Od kliku lat odbywa się na terenie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i  bierze  w nim udział około 200 – 300 osób. Następnie wybrana grupa, około 70 osób dociera na poligon, gdzie przez kilka dni jest sukcesywnie eliminowana, aż do wyłonienia się finałowej grupy.

 

W 2010r. znalazłem się w 12-osobowym składzie, który ukończył pomyślnie Selekcję.

Co dała mi Selekcja?

Dodała wiary w siebie, sprawiła że wróciłem do czynnego uprawiania sportu, pozostawiła cenne wspomnienia. Dzięki niej poznałem wiele ciekawych osób m. in.: Krystiana Mrozika, który również brał w niej udział. Na forum Selekcji przeczytałem pierwszy raz o zawodach Ironman, co przyczyniło się pośrednio do udziału (mojego i Krystiana) w Radiowej Akademii Triathlonu.

 

 

 

Zdjęcia autorstwa D. Kups i M. Bieleckiego.

Przydatne linki:

Forum Selekcji

http://www.combat56.pl/extremum

http://tvnplayer.pl/programy-online/selekcja-odcinki,397/

http://www.tvp.pl/vod/audycje/styl-zycia/selekcja/wideo/selekcja-2005-odc-1/197945

 

 

 

Podziel się:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Wykop
  • del.icio.us
  • Reddit
  • Tumblr
Ten wpis umieszczono w kategorii Marcin Wróbel. Możesz dodać go do zakładek permalink.Komentarze i odpowiedzi (trackback) zostały zablokowane.
RADIOWA AKADEMIA TRIATHLONU NA FACEBOOKU
RADIOWĄ AKADEMIĘ TRIATHLONU WSPIERAJĄ
Grupa Triathlonowa GT RAT
Sportslab
Interferie
Olimpius