ŚWIADOMOŚĆ

Już przystępując do projektu Radiowej Akademii Triathlonu wiedziałem, że z pływaniem będę miał największe problemy. Pierwsze pół roku treningów niewiele moją sytuację zmieniło. Zaplanowane starty kontrolne były dla mnie przyczyną mniejszych lub większych frustracji i tylko pogłębiły uczucie bezradności. Oczekiwane przełamanie nie nadchodziło, a mój kraul okazał się wolniejszy niż żabka.

Wraz z zakończeniem sezonu na wodach otwartych postanowiłem w końcu tę patową sytuację zmienić. Zdecydowałem, że muszę zrobić wszystko, aby znaleźć błędy, które ograniczają mnie w wodzie i je wyeliminować. W ten sposób zapisałem się na weekendowe warsztaty pływania metodą Total Immersion, prowadzone przez Kubę i Tomka.

Do szkolenia przystąpiłem z wielkimi oczekiwaniami i równie dużymi nadziejami na odmianę obecnego stanu, a wiadomość od Tomka, aby przygotować się na sporą dawkę nowej wiedzy tylko te odczucia potęgowała. Zajęcia były prowadzone w nieznanej mi dotąd formule, na którą składały się wykłady, ćwiczenia w wodzie i wideo analiza naszych poczynań.

To właśnie ten ostatni element był dla mnie najbardziej atrakcyjny. Miałem nadzieję, że dzięki nagraniom wideo, ktoś w końcu czarno na białym pokaże mi jakie błędy popełniam w wodzie. Bo tylko wiedząc, co robimy źle, możemy to zmienić, a mi tej wiedzy cały czas brakowało… Aż do zeszłego tygodnia.

Bo teraz już wiem, jakie błędy popełniam w wodzie i jaki wpływ mają one na osiągane przeze mnie wyniki. Jednak ta świadomość to nie wszystko, co wyniosłem z weekendowych zajęć, bo trenerzy w łatwy i prosty sposób wyłuszczyli nam wszystkie „tajniki” metody Total Immersion i zaproponowali ćwiczenia mające poprawić naszą technikę pływania. Trzeba powiedzieć szczerze, zajęcia te nie sprawiły, że nagle zacząłem pływać jak delfin, ale spowodowały, że każdy mój ruch w wodzie jest bardziej świadomy, że świadomie kontroluję to, co robię i na bieżąco próbuję wyeliminować błędy.

Mam nadzieję, że ta świadomość i wiedza wraz z bieżącymi treningami pod okiem Adama plus zajęcia w grupie, które zaczynamy już od października zaowocują tym, że w przyszłym sezonie będę mógł zmodyfikować moją strategię startową, która do tej pory polegała na jednym założeniu: „Aby wyjść z wody i zacząć odrabiać straty”.

Podziel się:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Wykop
  • del.icio.us
  • Reddit
  • Tumblr
Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii, Paweł Kiełbasa. Możesz dodać go do zakładek permalink.Komentarze i odpowiedzi (trackback) zostały zablokowane.
RADIOWA AKADEMIA TRIATHLONU NA FACEBOOKU
RADIOWĄ AKADEMIĘ TRIATHLONU WSPIERAJĄ
Grupa Triathlonowa GT RAT
Sportslab
Interferie
Olimpius