Trochę teorii

W ten weekend miałem przyjemność uczestniczyć w nietypowym szkoleniu pn.:”Ukryta moc, czyli możesz trenować efektywniej”. Organizatorem był magazyn „Szosa”.

W natłoku informacji o treningu, regeneracji i fizjoterapii postanowiłem swoją wiedzę trochę usystematyzować.

 

Pierwszą część wykładu poprowadził prof. dr hab. Marek Zatoń. Profesor wprowadził nas w fizjologiczne podstawy treningu sportowego. Dobrze czasem posłuchać doświadczonego fachowca. Jego wykład zburzył moją dotychczasową wizję skutecznego treningu. Czy na lepsze, okaże się już wkrótce.

Następnie katedrę przejął Dominik Omiotek. Wykład był połączony z ćwiczeniami, dzięki aktywności ochotników.

Fizjoterapeuta obrazowo pokazał, jak można uwolnić tkwiący w naszych ciałach potencjał. Wystarczy zrozumieć, jak działa ludzki organizm, a jest to dość skomplikowana i złożona struktura…

Podczas wykładu padło stwierdzenie, żeby uważać z rozciąganiem… no i sam nie wiem, co mam teraz czynić po treningach ;), na pewno spróbuję częściej sie rolować 😉

Nawet się nie zorientowaliśmy, jak minęło 6 godzin na sali wykładowej.

Zrobiłem kilka stron notatek , służę w razie konieczności…

Nie ukrywam, że liczę na kolejne szkolenia,  😉

Pozdrawiam Mikołajkowo!

 

Kilka słów o Prelegentach:

Żródło: „Szosa”

* * * * * * * * * * * * * * * * * *
PROF. DR HAB. MAREK ZATOŃ zajmuje się badaniami nad kryteriami oceny obciążeń fizycznych organizmu człowieka. Wyniki tych badań służyły opracowaniu schematu testów wysiłkowych, które obowiązują w zorganizowanej przez niego Pracowni Badań Wysiłkowych. Wyrazem uznania wartości tych schematów kontroli jest uzyskanie przez Pracownię, dotąd jako jedynej w Polsce, akredytacji PN-EN ISO 9001:2001.

Rozwinął także badania nad kinestezjometrycznymi i posturograficznymi aspektami treningu, uzyskując potwierdzenie specyfiki zmian adaptacyjnych w zależności od rodzaju dyscypliny sportowej. O wartości badań świadczy również fakt, że wiele wyników zostało wykorzystanych w promocji młodych współpracowników i bezpośredniej współpracy z kadrami olimpijskimi: w biathlonie, narciarstwie biegowym, boksie, pływaniu, szermierce, kolarstwie, LA, judo i innych. Dzięki tej współpracy polski sport osiągnął ponad 50 medali olimpijskich i Mistrzostw Świata.

* * * * * * * * * * * * * * * * * *
DOMINIK OMIOTEK jest absolwentem wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Pracuje jako diagnosta funkcjonalny, jest także wykładowcą akademickim. Ukończył szereg szkoleń i kursów, w kraju i za granicą, które pozwalają mu pracować w szybki, ale przede wszystkim skuteczny sposób.

Metody, którymi pracuje uznane są na całym świecie i potwierdzone obiektywnymi badaniami naukowymi oraz praktyką kliniczną. Specjalizuje się m.in. w manipulacji powięziowej, terapii tkanek miękkich, fizjoterapii w sporcie i leczeniu bólu.

Zdobył sześć tytułów Mistrza Polski w kategorii Cyklosport i tytuł Mistrza Świata w kategorii Masters.

Podziel się:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Wykop
  • del.icio.us
  • Reddit
  • Tumblr
Ten wpis umieszczono w kategorii Bartosz Masłowiec i otagowano jako , . Możesz dodać go do zakładek permalink.Komentarze i odpowiedzi (trackback) zostały zablokowane.
RADIOWA AKADEMIA TRIATHLONU NA FACEBOOKU
RADIOWĄ AKADEMIĘ TRIATHLONU WSPIERAJĄ
Grupa Triathlonowa GT RAT
Sportslab
Interferie
Olimpius