Wiosna

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny za nami. Ta astronomiczna zaczęła się dwa dni temu  kiedy Słońce znalazło się w punkcie równonocy wiosennej.

Ale ja wiosnę znalazłam już 5 dni temu, w sobotę, podczas treningu biegowego w Parku Skowronim na Spiskiej.

 

 

 

 

 

wiosna

 

 

 

 

To w tym właśnie parku dwa lata temu stawiałam swoje pierwsze marszobiegowe kroki.

Na szczęście nie sama, bo w bardzo sympatycznej biegowej grupie i to w dodatku pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów (Pani Ula Włodarczyk i Pan Romek Krupanek). Gdyby nie oni, ich wsparcie i motywacja oraz przyjazna atmosfera panująca na ścieżkach nigdy nie odkryłabym swojej biegowej pasji i na pewno nie byłoby mnie dzisiaj w składzie RAT.

 

 

grupa zapalonych biegaczy

 

 

 

 

 

Od kilku lat trzy razy w tygodniu w parku na Spiskiej spotyka się grupa kilku – kilkunastu zapalonych biegaczy, którzy zamiast siedzieć w domu z pilotem do telewizora w ręce wolą „marnować” czas na monotonnym przebieraniu nogami.

 

 

 

skipy i wieloskoki

Różni ich wszystko: począwszy od celów biegowych i stopnia zaawansowania (są zawodnicy biegający na czas i tacy, którzy biegają zupełnie rekreacyjnie), na wieku uczestników skończywszy (od kilkunastu do ponad 70 lat). Ale nieważne co ich dzieli, ważne, że u każdego z nich bieganie zajmuje w życiu jakieś określone miejsce.

 

 

 

 

 

 

 

I nieważne czy świeci słońce, czy pada deszcz, spotykają się we wtorki i czwartki o godz. 18 oraz w soboty o godz. 10 w parku na Spiskiej. Park nie jest może duży jednak ma wiele zalet. Jednią z nich jest płaska pętla (równy kilometr) z oznaczeniami co 200 metrów.

 

 

porady Trenera - o skipach i wieloskokach

 

 

 

 

 

 

 

Każdy trening zaczyna się wspólną rozgrzewką, później ekipa dzieli się na 2-3 grupy dostosowując prędkość i długość biegu do potrzeb uczestników. Zajęcia są bezpłatne, ciekawe i bardzo motywujące. Aby w nich uczestniczyć wystarczy tylko odrobina chęci.

 

 

 

trening siły biegowej

 

 

 

 

Przyszła wiosna. Jeśli chcesz rozpocząć bieganie, zadbać o letnią formę, wzmocnić odporność, poprawić kondycję lub

tablica na Spiskiej

przebiec maraton – przyjdź na wspólny trening do parku na Spiskiej.

Zbiórka pod tablicą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Wykop
  • del.icio.us
  • Reddit
  • Tumblr
Ten wpis umieszczono w kategorii Ewa Karwecka. Możesz dodać go do zakładek permalink.Komentarze i odpowiedzi (trackback) zostały zablokowane.

Jeden Trackback

  1. […] Ścieżki biegowe we Wrocławiu co prawda nie zapadają w zimowy sen, ale mimo to warto odnotować, że na zajęcia w parku przy Spiskiej zawitała wiosna. Zachęcamy do przeczytania relacji pani Ewy – jednej z uczestniczek wiosennych spotkań biegowych. Jej wrażenia i zdjęcia możecie znaleźć na stronie Radiowej Akademii Triathlonu: LINK […]

RADIOWA AKADEMIA TRIATHLONU NA FACEBOOKU
RADIOWĄ AKADEMIĘ TRIATHLONU WSPIERAJĄ
Grupa Triathlonowa GT RAT
Sportslab
Interferie
Olimpius