Żebyś biegał na cały rock!

Szósta ścieżka biegowa Radia Wrocław otwarta!!! Tym razem miłośnicy najprostszej formy ruchu mogą biegać z nami w Siechnicach. Trasa jest świetnie przygotowana i oznakowana, położona na pięknych terenach siechnickich łąk i rozlewisk wzdłuż rzeki Oławy. Nowa ścieżka powstała przy współpracy Radia Wrocław, Burmistrza Gminy Siechnice oraz Stowarzyszenia Pro-Run z Wrocławia.

Chętnych do udziału w inauguracyjnych biegach było sporo. Dopisała też aura. Największym zainteresowaniem cieszył się bieg główny na dystansie dziesięciu kilometrów „Bieg o Puchar Burmistrza Siechnic”.

Oprócz zmagań na 10 km przygotowaliśmy także wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Rozegrano zawody dla dzieci w wieku szkolnym na dystansie 400 metrów, bieg dla młodzieży na dystansie 800 metrów, a wszystko zakończyło się próbą dla najmłodszych czyli „Biegiem Krasnali” na dystansie 100 metrów.

Najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody. Otwarcie nowej trasy biegowej w Siechnicach było nie tylko znakomitą okazją do wspólnej, rodzinnej zabawy, ale również świetnym sprawdzianem umiejętności dla biegaczy. Test formy zdawali m.in. uczestnicy Radiowej Akademii Triathlonu Radia Wrocław.

Dotychczas utworzonych zostało pięć tras biegowych Radia Wrocław – trzy we Wrocławiu: między Mostami Jagiellońskimi i Swojczyckim (otwarta 27 czerwca 2010 r.), w Parku Grabiszyńskim (otwarta 11 października 2010 r), w parku Zachodnim (otwarta 20 sierpnia 2011 r.), ścieżka biegowa w Trzebnicy k. Wrocławia oraz ścieżka biegowa w Parku Sobieskiego w Wałbrzychu. Ścieżki wpisały się w kalendarz imprez biegowych, w ramach programów „Polska biega”, „I Ty możesz zostać maratończykiem” oraz imprez organizowanych przez Radio Wrocław.

Zobacz również:

Trasy biegowe

Podziel się:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Twitter
 • Wykop
 • del.icio.us
 • Reddit
 • Tumblr
Ten wpis umieszczono w kategorii Wiadomości. Możesz dodać go do zakładek permalink.Komentarze i odpowiedzi (trackback) zostały zablokowane.

Komentarze (2)

 1. [a]
  Opublikowano 28 maja 2012 at 21:09 | Permalink

  Pozwolę się nie zgodzić, że trasa jest super przygotowana. Może będzie w przyszłości po wyeliminowaniu odcinków budowy m.in. niezagęszczonej kamienistej podsypki pod drogi (kamienie uciekają spod nóg – łatwo o kontuzję) oraz piachu po kostki po zbiegnięciu z wału (również element wspomnianej budowy).

  • Mariusz Mariusz
   Opublikowano 30 maja 2012 at 12:21 | Permalink

   Jak dla mnie może zostać jak jest, lubię trasy cross’owe 😉 Wymagają większej uwagi i lepiej rozwijają „środki biegowe” biegacza 🙂

Jeden Trackback

 1. Autor Giro, molto bene!!! 26 maja 2012 o 00:01

  […] wszyscy jutro do Siechnic a potem biegusiem do komputera. Emocje […]

RADIOWA AKADEMIA TRIATHLONU NA FACEBOOKU
RADIOWĄ AKADEMIĘ TRIATHLONU WSPIERAJĄ
Grupa Triathlonowa GT RAT
Sportslab
Interferie
Olimpius