Żebyś biegał na cały rock!

Radio Wrocław i Burmistrz Gminy Trzebnica oraz Stowarzyszenie Pro-Run z Wrocławia zaprasza na oficjalne otwarcie tras biegowych w Trzebnicy oraz na Bieg o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica!

Wszystkich – nowych i doświadczonych – biegaczy zapraszamy 11 marca od godziny 11.00 na Stawy Trzebnickie (okolice bramy wejściowej do Lasu Bukowego). O 11.00 rozegrane zostaną zawody dla dzieci z biegiem na 800 metrów wokół Stawów Trzebnickich. O 11.15 instruktorzy ze Stowarzyszenia Pro-Run z Wrocławia przeprowadzą trening szkolący technikę biegu. O 12.00 odbędzie się rekreacyjny Bieg o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica na dystansie 3200 metrów. W biegu wystartuje również reprezentacja Radiowej Akademii Triathlonu Radia Wrocław. Otwarcie nowych tras biegowych w Trzebnicy będzie nie tylko znakomitą okazją do wspólnej, rodzinnej zabawy, ale także wspaniałym sprawdzianem umiejętności dla biegaczy, którzy przygotowują się do startu w Półmaratonie Ślężańskim. Dla zwycięzców biegu przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody!

Trasy biegowe – nowe przedsięwzięcie Radia Wrocław, Gminy Trzebnica, Stowarzyszenia Pro-Run z Wrocławia, Nadleśnictwa Oborniki Śląskie oraz Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy to projekt, którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia, zachęcanie do wspólnego biegania oraz promocja przepięknych, uzdrowiskowych terenów Trzebnicy. Nowe trasy wzbogacą ofertę istniejących ścieżek biegowych regionu Dolnego Śląska, a ze względu na charakterystyczny pagórkowaty teren, staną się znakomitą alternatywą dla biegania po płaskich, już istniejących szlakach.

Trasy biegowe wyznaczono na obszarze dawnego, przedwojennego uzdrowiska. Zrewitalizowane tereny Lasu Bukowego i Stawów Trzebnickich wraz ze wszystkimi swoimi atrakcjami to miejsca, gdzie w pełni można odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Dodatkowym atutem ścieżek jest bliskie sąsiedztwo nowoczesnych terenów rekreacyjno-wypoczynkowych oraz kompleksu basenowego – Trzebnickiego Parku Wodnego „Zdrój”.

Przypomnijmy, że dotychczas funkcjonują trzy trasy biegowe Radia Wrocław: między Mostami Jagiellońskimi i Swojczyckim (otwarta 27 czerwca 2010 r.), w Parku Grabiszyńskim (otwarta 11 października 2010 .r) oraz w parku Zachodnim (otwarta 20 sierpnia 2011 r.) wpisały się w  kalendarz imprez biegowych, w ramach programów „Polska biega”, „I Ty możesz zostać maratończykiem” oraz imprez organizowanych przez Radio Wrocław.

Podziel się:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Twitter
 • Wykop
 • del.icio.us
 • Reddit
 • Tumblr
Ten wpis umieszczono w kategorii Wiadomości. Możesz dodać go do zakładek permalink.Komentarze i odpowiedzi (trackback) zostały zablokowane.

Komentarze

 1. Kdarek
  Opublikowano 6 marca 2012 at 14:21 | Permalink

  Przybędziemy na rowerach.
  Zbieramy się o 10.00 na pętli tramwajowej, ul. Zawalna przy Moście Trzebnickim. Zapowiada się wiosenna pogoda. Jazda (tam) w tempie wycieczkowym.
  Zapraszamy

RADIOWA AKADEMIA TRIATHLONU NA FACEBOOKU
RADIOWĄ AKADEMIĘ TRIATHLONU WSPIERAJĄ
Grupa Triathlonowa GT RAT
Sportslab
Interferie
Olimpius